Kreatywnie

Czy nasze dzieci jeszcze w ogóle się bawią tradycyjnymi zabawkami? Możemy mieć ku temu dosyć spore wątpliwości. Coraz więcej dzieci sięga po innego rodzaju zabawki. Pierwsze z nich to zabawki elektroniczne. Jest to chyba oczywiste. Dzieci, które widzą swoich rodziców przez większość czasu z nosem w komputerze czy też tablecie również do elektroniki ciągną. Nie powinniśmy jednak pozwolić by nasze dziecko cały dzień gapiło się w telewizor czy też grało w gry komputerowe.

Zabawki elektroniczne powinny być jednak obowiązkowo ściśle dobrane pod wiek naszych dzieci. Jeśli wiemy jakie zabawki elektroniczne dla 6 latka powinniśmy wybrać nie będziemy mieć w sklepie większego problemu. Gorzej jeśli tego nie wiemy. Możemy jednak liczyć na pomoc sprzedawcy czy też oznaczenia na kartonie.
Bardzo popularne stały się także zabawki interaktywne. Czym tak naprawdę są zabawki interaktywne? Są to zabawki, które wchodzą w interakcje z dzieckiem. Interakcje te odbywają się najczęściej przez wydobywany dźwięk czy też ruch. Zabawki interaktywne bardzo pozytywnie wpływają na rozwój naszego dziecka. Rodzice jednak myśląc o przyszłości zastanawiają się jak wyprać zabawki interaktywne. W zasadzie zabawek interaktywnych nie powinno się prać. Powinno się je czyścić. Czyścić je powinniśmy szczoteczkami zamoczonymi w zwykłych mydlinach. Czyścić powinniśmy zabawki interaktywne w zasadzie miejsce po miejscu, aż do uzyskania pełnej czystości.